Longkanker Nederland bestaat dit jaar 35 jaar. Om hierbij stil te staan én meer mensen te informeren over wat wij voor ze kunnen doen, lanceren wij een campagne die zes maanden loopt. Elke maand belichten we een thema via het persoonlijke verhaal van een patiënt of naaste. We trappen af met het thema diagnostiek – de basis van gepersonaliseerde zorg.

In de eerste video vertelt Jan-Willem over zijn diagnose uitgezaaide longkanker in 2021, met uitzaaiingen door zijn hele lichaam en naar zijn hersenen. Uit  moleculair onderzoek van een stukje weefsel bleek dat er een doelgerichte behandeling voor hem beschikbaar was. Een behandeling die beter aanslaat als je nog niet eerder bent behandeld met chemo of immuuntherapie. "Goede diagnostiek is heel belangrijk. Zo kun je de juiste behandeling voor de juiste patiënt starten en zorg op maat leveren."

Vijf jaar later gaat het goed met Jan-Willem. Hij zet zich in voor Longkanker Nederland om bij te dragen aan betere diagnostiek en behandelmethoden voor longkanker.

Bekijk hieronder de eerste video van onze campagne.



Deel via

Lees verder...

  1. 12 mei 2026 Vandaag in het zonnetje: de longverpleegkundige en oncologieverpleegkundige
    Lees verder
  2. 8 mei 2026 Gezocht: nieuwe blogger voor Longkanker Nederland
    Lees verder
  3. 6 mei 2026 Longkanker Nederland viert 35-jarig bestaan met jubileumbijeenkomst in Utrecht
    Lees verder