Op 3 juli werd het boek 'De psychologische impact van kanker' gepresenteerd. Het boek is geschreven door Marije van der Lee, hoofd wetenschappelijk onderzoek en gz-psycholoog bij het Helen Dowling Instituut (HDI), en hoogleraar psycho-oncologie aan Tilburg University.

Tijdens de boekpresentatie vertelde Marije dat het boek bedoeld is voor iedereen die met kanker te maken heeft: patiënten, naasten, zorgverleners en wetenschappers. Het boek legt uit hoe kanker invloed heeft op je psyche en je dagelijks leven. Theorie wordt afgewisseld met stukken uit het dagboek van de fictieve persoon Anne. Zo wordt duidelijk hoe het is om te leven met kanker.

Een belangrijk thema in het boek is de netwerkbenadering. Deze benadering kijkt naar hoe ervaringen uit het verleden en je sociale omgeving invloed hebben op hoe je omgaat met kanker. Marije benadrukt dat het belangrijk is om aandacht te hebben voor deze persoonlijke factoren – zowel voor zorgverleners als voor patiënten. Het boek kan helpen om te begrijpen waar gevoelens zoals angst of somberheid vandaan komen, en waarom je op een bepaalde manier reageert.

Het boek is te koop via bol.com

Wil je meer lezen over psychosociale zorg bij longkanker? Kijk dan op deze pagina onder het kopje psychosociale zorg.

Stapeltje met de boeken


Deel via

Lees verder...

  1. 3 juli 2025 Bericht aan politiek namens alle artsen van Nederland
    Lees verder
  2. 2 juli 2025 Overleving kanker neemt toe. Longkanker springt eruit.
    Lees verder
  3. 1 juli 2025 TSB-regeling voor longkanker uitgebreid
    Lees verder